صفحه نخست > اخبار و مقالات >

چرا فرهنگ استفاده از توالت های عمومی یکی از موارد حائز اهمیت است؟

باید بدانیم که آشنایی با مسائل به ظاهر بی‌اهمیتی همانند فرهنگ استفاده از توالت های عمومی نیز از جمله مواردی است که باید برای داشتن یک سفر بی‌خطر و راحت در بیرون از مرزهای کشور به آن توجه داشت.

همانگونه که در مورد حمل داروهای خاص پیش از پاگذاشتن از کشوری به کشور دیگر به ما هشدار داده می‌شود.

یکی از موارد خیلی مهم در فرهنگ استفاده از توالت های عمومی ، رعایت نوبت و ایستادن در صف می‌باشد.

این مسئله اصلا به محلی یا توریست بودن شما ارتباطی ندارد. فارغ از مقصدی که انتخاب کرده‌اید حتما باید آداب استفاده از توالت های عمومی در کشورهای مختلف جهان را رعایت کنیم.

در این مقاله کارشناسان شهرآذین گلچین، تا حدودی آداب استفاده از توالت های عمومی در کشورهای مختلف را بیان می‌کنند.

فرهنگ استفاده از توالت های عمومی در لندن، پاریس و آمستردام؛

برخی از سرویس های بهداشتی عمومی ظاهرا رایگان هستند، اما اغلب مردم هزینه دستمال توالت یا انعام متصدی توالت که مسئول تمیزی سرویس است را پرداخت می‌کنند.

برای مثال در شهرهای بزرگ اروپایی مرسوم است که مردم پس از استفاده از دستشویی عمومی، پول اندکی پرداخت می‌کنند.
فرهنگ استفاده از توالت های عمومی در سنگاپور، تایلند و تایوان؛

لازم به اشاره است که در این کشورها هرگز نباید دستمال توالت را در چاه انداخته و آن را با استفاده از فلاش تانک، دفع کنید.

به طور مثال در سفر به کشورهایی همانند ترکیه، یونان، پکن، مراکش، مقدونیه، مونته نگرو، بلغارستان، مصر و اوکراین نیز حتما مواظب این مساله باشید.در این کشورها خود را برای نشستن در توالت غیرفرنگی آماده کنید!

برخی کارشناسان معتقدند که دستشویی رفتن به سبک ما ایرانی‌ها که فرمی شبیه اسکات زدن است، برای سلامت بدن مفیدتر است و به همین خاطر در برخی از کشورها از توالت هایی استفاده می‌شود که در زمین کار شده و باید پاهای خود را در دو طرف کاسه آن قرار دهید.

(کاسه توالت ایرانی). به جز ایران کشورهای دیگری مانند مالزی، مصر، عربستان، امارات، عراق، کویت، عمان هم معمولا از کاسه توالت ایرانی استفاده می‌کنند که این محصول را به نام کاسه توالت شرقی می‌شناسند.فرهنگ استفاده از توالت های عمومی در چین و کره:

در کشور هایی مانند چین و کره همراه داشتن دستمال توالت یک رسم عمومی است.

در سفر بعدی خود به این کشورها، بهتر است دستمال‌های جیبی همیشه همراه خود داشته باشید!فرهنگ استفاده از توالت های عمومی در ایتالیا، پرتغال، ژاپن، آرژانتین و ونزوئلا:

این کشورها دارای شیرآب در توالت ها می‌باشند.

در برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، سیستمی موسوم به بیده وجود دارد که آب را با فشار بیرون می‌دهد.

اما عموما شیرآب را در کشورهایی شاهد خواهید بود که دسترسی به دستمال توالت ندارند و مردم آن ترجیح می‌دهند به جای دستمال از آب، برای شست‌وشوی خود استفاده کنند.Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی