صفحه نخست > اخبار و مقالات >

چرا فرهنگ استفاده از توالت های عمومی یکی از موارد حائز اهمیت است؟

باید بدانیم که آشنایی با مسائل به ظاهر بی اهمیتی همانند فرهنگ استفاده از توالت های عمومی نیز از جمله مواردیست که باید برای داشتن یک سفر بی خطر و راحت در بیرون از مرز های کشور به آن توجه داشت.همانگونه که در مورد حمل داروهای خاص پیش از پاگذاشتن از کشوری به کشور دیگر به ما هشدار داده می شود.

یکی از موارد خیلی مهم در استفاده از توالت های عمومی،رعایت نوبت و ایستادن در صف می باشد.

این مسئله اصلا به محلی یا توریست بودن شما ارتباطی ندارد.فارغ از مقصدی که انتخاب کرده اید حتما باید آداب استفاده از توالت های عمومی در کشور های مختلف جهان را رعایت کنید.

اکنون تا حدودی با فرهنگ استفاده از توالت های عمومی در کشورهای مختلف آشنا می شویم.

لندن، پاریس و آمستردام:

برخی از سرویس های بهداشتی عمومی ظاهرا رایگان هستند، اما اغلب مردم هزینه دستمال توالت یا انعام متصدی توالت که مسئول تمیزی سرویس است را پرداخت می کنند.برای مثال در شهر های بزرگ اروپایی

مرسوم است که مردم پس از استفاده از دستشویی عمومی، پول اندکی پرداخت می کنند.

سنگاپور، تایلند و تایوان

لازم به اشاره است که در این کشورها هرگز نباید دستمال توالت را در چاه انداخته و آن را با استفاده از فلاش تانک، دفع کنید. به طور مثال در سفر به کشورهایی همانند ترکیه، یونان، پکن، مراکش، مقدونیه، مونته نگرو، بلغارستان، مصر و اوکراین حتما مواظب این مساله باشید.

در این کشورها خود را برای نشستن در توالت غیرفرنگی آماده کنید

برخی کارشناسان معتقدند که دستشویی رفتن به سبک ما ایرانی ها که فرمی شبیه اسکات زدن است، برای سلامت بدن مفیدتر است و به همین خاطر در برخی از کشورها از توالت هایی استفاده می شود که در زمین کار شده و باید پاهای خود را در دو طرف کاسه آن قرار دهید.(کاسه توالت ایرانی).

چین و کره:

در کشور های چین و کره همراه داشتن دستمال توالت یک رسم عمومی است. در سفر بعدی خود به این کشورها، بهتر است دستمال های جیبی همیشه همراه خود داشته باشید.

ÇíÑÇäÑÏ

ایتالیا، پرتغال، ژاپن، آرژانتین و ونزوئلا:

این کشور ها دارای شیرآب در توالت ها می باشند.در برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه،سیستمی موسوم به بیدت وجود دارد که آب را با فشار بیرون می دهد.

اما عموما شیرآب را در کشورهایی شاهد خواهید بود دسترسی به دستمال توالت ندارند و مردم آن ترجیح می دهند به جای دستمال از آب برای شست‌وشوی خود استفاده کنند

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی