صفحه نخست >

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب توالت فرنگی است . کلا 4 نوع سیستم تخلیه وجود دارد :

1) سیستم تخلیه ریزشی یا Washdown Flushing System

2) سیستم تخلیه گردابی یا Vortery Flushing System

3) سیستم تخلیه واتر جت یا Water- Jet Flushing System

4) سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo – Jet Flushing System

سیستم تخلیه ریزشی یا Washdown Flushing System

در سیستم تخلیه ریزشی، آب از مجرای مخزن آب به لبه‌های درونی کاسه وارد شده و سپس از سوراخ‌هایی که در فواصل مشخص تعبیه‌شده، خارج می‌شود و شستشو از بالا به پایین صورت می گیرد. این سیستم اغلب در توالت‌های فرنگی دوتکه طراحی می‌شود و حجم آب مصرفی آن بین 3 تا 7.5 لیتر بوده و خروجی مخزن آن 8 یا 9 سانتی متر می باشد . این سیستم اغلب در توالت‌های فرنگی دوتکه طراحی می‌شود و حجم آب مصرفی آن نسبتاً بالاست.

سیستم نخلیه ریزشی

سیستم تخلیه گردابی یا Vortery Flushing System

در سیستم تخلیه گردابی، آب از طریق مجرای مخزن آب به درون بدنه نشیمن توالت فرنگی ،وارد کاسه‌ توالت می‌شود و با چرخش و گردابی که درون کاسه ایجاد می شود تخلیه صورت می‎گیرد . اگر چه حجم آب مصرفی و زمان تخلیه در این سیستم نسبت به سیستم‌های ریزشی بیشتر است اما شستشو و تخلیه بی ‏صدا از مزایای این سیستم است و خروجی مخزن آن 8 یا 9 سانتی متر می باشد. اگر چه حجم آب مصرفی و زمان تخليه در این سیستم نسبت به سیستم‌های ریزشی بیشتر است؛ اما شستشو و تخلیه بی ‏صدا از محاسن آن است.

سیستم نخلیه ریزشی

سیستم تخلیه واتر جت یا Water- Jet Flushing System

در سیستم تخلیه واترجت یکی از انواع سیستم‌های نوین تخلیه با روش شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) است. در این سیستم آب از طریق کانالی از مخزن آب به شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) که در عمق کاسه وارد شده و هم زمان به‌وسیله آبی که از آبریز بالای کاسه (همانند سیستم ریزشی) برای شستشوی کاسه جاری می ‏شود و عمل تخلیه در زمانی کوتاه و با حجم کمتر آب نسبت به سیستم‌های دیگر انجام می‌شود. استفاده از مکانیزم فلاشینگ دو‌ زمانه (تخلیه در دو حالت حجم آب کم و حجم آب زیاد) و کم‌صدا بودن آن هنگام تخلیه از مزیت ‏های این سیستم است و خروجی مخزن آن 6 سانتی متر می باشد .

سیستم نخلیه ریزشی

سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo – Jet Flushing System

در سیستم تخلیه توربوجت یکی دیگر از انواع سیستم‌های نوین تخلیه با روش شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) است. عملکرد این سیستم مانند سیستم واترجت است، با این تفاوت که به جای آبریز معمولی (مشابه سیستم ریزشی) دو کانال شستشوی ریم‌جت همزمان در بالای کاسه، تعبیه شده است. در این سیستم، عمل تخلیه همزمان با دورشویی کاسه و با استفاده از فشار آب قوی از سه کانال ریم‌جت (یک عدد در عمق کاسه و دو عدد در بالای کاسه) در مدت‌زمان کوتاه‌‌تر و با مصرف آب کمتر نسبت به دیگر سیستم‌ها انجام می‌شود و خروجی مخزن آن 6 سانتی متر می باشد .

سیستم نخلیه ریزشی

سیستم نخلیه ریزشی
Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی