language
صفحه نخست >

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب توالت فرنگی است.

به طور کلی چهار نوع نوع سیستم تخلیه وجود دارد که کارشناسان شرکت شهرآذین گلچین در این مقاله شما را با انواع سیستم‌های تخلیه آشنا می‌کنند:

1- سیستم تخلیه آبشاری یا Washdown Flushing System

2- سیستم تخلیه گردابی یا Vortery Flushing System

3- سیستم تخلیه واتر جت یا Water- Jet Flushing System

4- سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo – Jet Flushing System

سیستم تخلیه ریزشی یا Washdown Flushing Systemچگونه است؟

در سیستم تخلیه آبشاری، آب از مجرای مخزن آب به لبه‌های درونی کاسه وارد شده و سپس از سوراخ‌هایی که در فواصل مشخص تعبیه ‌شده، خارج می‌شود و شستشو از بالا به پایین صورت می‌گیرد.

این سیستم اغلب در توالت‌های فرنگی دو تکه طراحی می‌شود و حجم آب مصرفی آن بین 3 تا 7.5 لیتر بوده و خروجی مخزن آن 8 یا 9 سانتی متر می‌باشد.

این سیستم اغلب در توالت‌های فرنگی دوتکه طراحی می‌شود و حجم آب مصرفی آن نسبتاً بالا است.
سیستم تخلیه گردابی یا Vortery Flushing Systemچه ویژگی‌هایی دارد؟

در سیستم تخلیه گردابی، آب از طریق مجرای مخزن آب به درون بدنه نشیمن توالت فرنگی، وارد کاسه‌ توالت می‌شود و با چرخش و گردابی که درون کاسه ایجاد می‌شود تخلیه صورت می‎گیرد.

اگر چه حجم آب مصرفی و زمان تخلیه در این سیستم نسبت به سیستم‌های ریزشی بیشتر است اما شستشو و تخلیه بی ‏صدا از مزایای این سیستم است و خروجی مخزن آن 8 یا 9 سانتیمتر است.

اگر چه حجم آب مصرفی و زمان تخليه در این سیستم نسبت به سیستم‌های ریزشی بیشتر است؛ اما شستشو و تخلیه بی‌‏صدا از محاسن آن است.
سیستم تخلیه واتر جت یا Water- Jet Flushing Systemچطور کار می‌کند؟!

در سیستم تخلیه واترجت یکی از انواع سیستم‌های نوین تخلیه با روش شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) است.

در این سیستم آب از طریق کانالی از مخزن آب به شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) که در عمق کاسه وارد شده و همزمان به ‌وسیله آبی که از آبریز بالای کاسه (همانند سیستم ریزشی) برای شستشوی کاسه جاری می‌‏شود و عمل تخلیه در زمانی کوتاه و با حجم کمتر آب نسبت به سیستم‌های دیگر انجام می‌شود. استفاده از مکانیزم فلاشینگ دو‌ زمانه (تخلیه در دو حالت حجم آب کم و حجم آب زیاد) و کم‌صدا بودن آن هنگام تخلیه از مزیت‌های این سیستم است و خروجی مخزن آن 6 سانتی‌متر می‌باشد .سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo – Jet Flushing System چگونه عمل می‌کند؟

سیستم تخلیه توربوجت نیز یکی دیگر از انواع سیستم‌های نوین و بسیار کاربردی تخلیه با روش شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) است.

عملکرد این سیستم مانند سیستم واترجت است، با این تفاوت که به جای آبریز معمولی (مشابه سیستم ریزشی) دو کانال شستشوی ریم‌جت همزمان در بالای کاسه، تعبیه شده است.

در این سیستم، عمل تخلیه همزمان با دورشویی کاسه و با استفاده از فشار آب قوی از سه کانال ریم‌جت (یک عدد در عمق کاسه و دو عدد در بالای کاسه) در مدت‌ زمان کوتاه‌‌تر و با مصرف آب کمتر نسبت به دیگر سیستم‌ها انجام می‌شود و خروجی مخزن آن نیز 6 سانتیمتر می‌باشد .


Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی