صفحه نخست >

انواع فلاش تانک

فلاش تانک ها امروزه به یکی از وسایل بهداشتی که در هر خانه ای موجود هستند، تبدیل شده اند.

فلاش تانک عموماً در توالت‌های فرنگی به‌کاربرده ‌می‌شد، اما با توجه به این که استفاده از این وسیله تمیزتر و بهداشتی تر بوده امروزه در توالت های شرقی یا همان توالت های ایرانی شهرآذین گلچین هم به کاربرده می شود.

مکانیزم و ساختار فلاش تانک ها

تمامی فلاش تانک ها از یک منبع ذخیره آب (که از نوعی پلاستیک UPVC درست‌شده است) و لوله انتقال آب به کاسه توالت، تشکیل می‌شوند. عملکرد آن به این گونه است که با کشیدن زنجیر یا فشار دکمه تخلیه آب سوپاپ تخلیه جابه‌جا شده و آب با فشار تخلیه می‌شود.

کاسه توالت ایرانی

فلاش تانک های دوگانه ( دو زمانه )

در فلاش تانک های دوگانه مخزن فلاش‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم‌شده و خروجی هر کدام از این دو قسمت نیز جداگانه قابل تنظیم است. استفاده‌ کننده به فراخور نیاز در هر بار استفاده خود یکی از دکمه‌های کوچک یا بزرگ را خواهد فشرد . بدین ترتیب حجم قابل‌توجهی از آب ذخیره‌سازی و حفظ می‌شود . استفاده از فلاش تانکهای دوگانه می‌تواند ۵۰ تا ۷۰ درصد در این بخش صرفه جویی به دنبال داشته باشد. این مدل فلاش تانک ها به دوزمانه نیز مشهور هستند.

کاسه توالت ایرانی

فلاش تانک اتوماتیک

نوع دیگری از فلاش تانک ها، فلاش تانک اتوماتیک بوده که با بازشدن درب سرویس بهداشتی به صورت اتوماتیک شروع بکار می نمایند. فلاش تانک اتوماتیک به میزان معین مخزن آب را تخلیه می نماید.

کاسه توالت ایرانی

فلاش تانک آنتی باکتریال

فلاش تانک های آنتی باکتریال از لحاظ عمل کردی و شکل ظاهری با بقیه فلاش تانک ها تفاوتی ندارند، فقط در ساختار آن از مواد و مصالح آنتی باکتریال استفاده شده است.

فلاش تانک توکار

فلاش تانک های توکار نوع دیگری از فلاش تانک ها هستند که مخزن آن در دیوار قرار گرفته و دکمه تخلیه آب آن در دیوار تعبیه شده است و مناسب برای مکان های شلوغ و ارگان ها می باشند. این مدل فلاش تانک ها برای استفاده در منزل هم بسیار کارآمد هستند چرا که هم فضای کمتری را اشغال می کنند هم ظاهر بهتری به سرویس بهداشتی شما می دهند. البته باید به این نکته هم توجه کنید که اگر می خواهید از فلاش تانک های تو کار استفاده کنید باید قبل از اتمام کار تاسیسات به فکر نصب آن ها باشید.

کاسه توالت ایرانی

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی