language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

اهمیت دکوراسیون در سرویس‌های بهداشتی ...

آیا گمان می‌کنید فضای داخلی سرویس‌های بهداشتی، فقط برای رفع سریع اجابت مزاج و همچنین نظافت‌های شخصی است؟!

آیا فضای درونی این اماکن از نظر ترکیب رنگ و دکوراسیون نباید مرکز توجه قرار گیرد؟!

همواره دکوراسیون سرویس بهداشتی از دو بعد فنی، زیبایی و سلیقه مورد توجه قرار می‌گیرد:
فنی:

- معمولا کاشی یا سرامیک‌هایی که استفاده می‌شود از پایه یعنی کف، تیره شروع می‌شود و هر چه به سمت بالا می‌رود روشن‌تر می‌شود.

- کاشی یا سرامیک‌های تیره که معمولا تا ارتفاع 90 سانتیمتر است، به وسیله نوارهای باریک از کاشی‌های روشن قسمت بالا جدا می‌شود.

- استفاده از رنگ تیره در قسمت‌های پایین به دلیل ترشحات و دسترسی بهتر برای تمیز نگهداشتن این بخش است.

- در این حالت معمولا از کاسه توالت لعابی به رنگ سفید و استیل به نقره‌ای استفاده می‌شود.

- در این صورت به دلیل ماندگاری بالای شیرآلات آب‌کروم، از این نوع محصول استفاده می‌شود، شیرآلات طلایی از حساسیت بالایی برخوردار هستند بنابراین، برای نگهداری دقت بیشتری می‌خواهند.

- علمک‌های شیرآلات نیز معمولا بر اساس فرهنگ مردم آن منطقه انتخاب می‌شود. به عنوان مثال مسلمانان معمولا از المک‌های بلند استفاده می‌کنند. (تا برای وضو گرفتن بهتر و راحت‌تر عمل کنند)

- اندازه سینک، کابین و آینه نیز با توجه به فضای موجود در نظر گرفته می‌شود و برای این منظور بهترین کابین برای کاسه توالت‌های لعابی جنس پی‌وی‌سی، و برای کابین‌های استیل جنس استیل است
زیبایی و سلیقه:

همانطور که تلاش می‌کنیم، بخش‌های گوناگون خانه را زیبا و چشم‌نواز نگه داریم. حتما در نظر داشته باشیم که با دقت و تفکر در فضای داخلی سرویس‌های بهداشتی (دیوراها، شکاف‌های کنج دیوار، فلش‌تانک‌ها و...) می‌توانیم فضا را برای جانمایی وسایل زینتی مثل مجسمه، گلدان‌های کوچک، کوزه‌های سفالی و ... فراهم کنیم؛

- شکاف‌هایی که ممکن است درون یا کنج دیوارها باشد، مکان خوبی برای یک شلف چند طبقه است، که اشیاء رنگی زیبایی را در خود جای داده باشد.

- حتی اگر شکاف مورد نظر خیلی کوچک نباشد، می‌توان آنجا کابینی برای قرار دادن وسایل شوینده تعبیه کرد که روی در آن نیز برچسب‌های زیبایی قرار گیرد.

- می‌توان از گل‌های مصنوعی برای تزئین شلنگ فلش‌تانک هم استفاده کرد.

- روی فلش تانک، فضای مناسبی برای قرار دادن گلدان یا سبد حصیری و یا چوبی کوچکی است که شاخه‌های گل خشک از اطراف آن بیرون زده باشد.

- حتی اطراف یا روی حباب لامپ سرویس بهداشتی هم جای خوبی برای آویزان کردن یا چسباندن زینتی‌های زیبا و بامزه است. (به گونه‌ای که مانع نورپزدازی نشود)

- استفاده از صابون‌ها و شامپوهای کوچک روی دیوار و یا شیشه حمام زیبایی خاصی به فضای حمام می‌بخشد.

- قرار دادن شمع‌های کوچک و رنگی، علاوه بر از بین بردن بوی نامطبوع (زمانی که روشن می‌شوند)، آرامش و آسایش خاصی به انجا می‌بخشد.

- قرار دادن مسواک‌ها درون کابین، از جمله موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد.

- اطراف یا جلوی آینه را می‌توان با وسایل کوچک تزئینی زیبا کرد.

- چسباندن برچسب‌های ژله‌ای روی دیوراهای سرویس‌های بهداشتی (به خصوص آن‌ها که حالت هشدار دارند، مثل صرفه‌جویی در مصرف آب) گزینه مناسبی است.

- و...
توجه داشته باشیم سلامت روح، همواره سلامت و شادابی روح را در پی خواهد داشت. پس سرویس‌های بهداشتی جایی است که می‌تواند گذشته از پاکیزگی، آرامش خاصی هم به ما هدیه کند...

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی