language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

اهمیت نورپردازی در سرویس بهداشتیاستفاده از سرویس بهداشتی، از ملزومات جوامع بشری محسوب می‌شود. تنها تفاوتی که در زمان اجابت مزاج دیده می‌شود، استفاده از جنس و نوع توالت است؛ توالت فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یا توالت ایرانی و اینکه از جنس لعاب باشد یا استنلس استیل. در حمام فرهنگ‌های گوناگون نیز نسبت کمی تفاوت دیده می‌شود. بنا به توصیه کارشناسان گلچین، در هر شرایطی، نورپردازی در سرویس‌های بهداشتی نیز مانند سایر مکان‌ها دارای اهمیت است.


دلایل اهمیت نورپردازی در سرویس بهداشتی

نور کافی و نورپردازی مناسب در سرویس بهداشتی، علاوه بر اینکه در نظافت شخصی به او کمک می‌کند، می‌تواند در ایجاد حس امنیت افراد هم تاثیر مثبت داشته باشد.

به این معنی که چون ممکن است در سرویس بهداشتی برخی از حشرات موذی مانند سوسک دیده شوند، روشنایی کافی در این مکان فرد را از این موضوع آگاه خواهد کرد و نگرانی خاصی در وی ایجاد نخواهد شد.

گذشته از این بسیاری از افراد در سرویس بهداشتی به اصلاح سر و صورت و یا آرایش می‌پردازند که به همین دلیل با در اختیار داشتن یک سیستم نورپردازی خوب، کارشان را بهتر، دقیق‌تر و تمیزتر انجام خواهند داد.
بنابراین، در سرویس بهداشتی و به خصوص دراطراف آینه سرویس بهداشتی از جمله قسمت‌هایی است که باید نورپزدای کامل بوده و نور کافی برای اصلاح و آرایش صورت وجود داشته باشد.

برای این منظور بهترین روش، نصب نورهای متعدد در اطراف آینه است و اگر فضا این اجازه را به شما نمی‌دهد توصیه می‌شود از یک چراغ بالای آینه استفاده شود، تا نور به صورت شما و سپس به آینه منعکس شود و شرایط یک دید مناسب را برایتان فراهم سازد، در نظر داشته باشیم در زمان تعبیه نورپردازی، تنها نصب یک چراغ در سرویس بهداشتی مناسب نیست!

در سرویس بهداشتی، (جایی که برای شست و شوی بدن در نظر گرفته می‌شود) نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار است. منطقه‌ای در حمام که دوش در آن قرار گرفته نیز از جمله قسمت‌هایی است که به یک نورپردازی کافی و مناسب نیاز دارد تا ایمنی فرد بیشتر شود.

حتی برحسب سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی خود، لوستری مناسب نیز می‌توان انتخاب کرد. نصب یک چراغ یا لوستر سقفی در مرکز سرویس بهداشتی، نورلازم برای قسمت‌های دیگر سرویس بهداشتی را تامین می‌کند.

توصیه می‌شود؛ هنگام نورپردازی در سرویس بهداشتی منزل، از نورهای آفتابی استفاده شود چرا که با این نور هنگام دید، در محیط آرامش بیشتری جریان خواهد داشت.Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی