صفحه نخست >

تاریخچه توالت ایرانی

تاریخچه توالت ایرانی


هر چیزی داستان و تاریخچه ای دارد و سرویس بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

توالت، مقوله ای مهم در زندگی انفرادی و اجتماعی به شمار می رود و طبق آمارها، هر فرد حداقل ۳ سال از تمام عمرش را در سرویس های بهداشتی سپری می کند.


توالت ایرانی یا توالت مغولی

شاید تا به حال درباره تاریخچه توالت چیزی نشنیده باشید و شما هم مانند بسیاری از مردم لفظ توالت ایرانی و فرنگی را به کار ببرید اما اجداد و نیاکان ما در دوران هخامنشی، در فرهنگ آریایی، بسیار به سلامت مفاصل‌شان اهمیت می‌دادند به صورتی که از نقاشی های به جامانده از ایران باستان مشخص است در زمان هخامنشی، سکوهایی صندلی مانند وجود داشت که برای اجابت مزاج روی آن می‌نشستند و وسط این سکوی سنگی فاضلاب و سیستم تخلیه قرار داشت.

توالت ایرانی


توالت ایرانی فعلی در واقع مربوط به فرهنگ ما نیست و در طول زمان به کشور ما وارد شده است و جایی برای خود باز کرده است.

با وجود کاملا مستند نبودن مغول یا عربی بودن توالت های فعلی ولی این توالت ها را به عنوان توالت مغولی می دانند.

بصورتی که بعد از ظهور اسلام و پس از آن حمله ی مغول به ایران ، مغول ها برای دفع ، چاله‌ای می‌کندند و روی آن چاله، می‌نشستند و اجابت مزاج انجام می‌دادند و به این صورت به تدریج نحوه ی نشستن بر سکوها جای خود را به نشستن بر روی زمین تغییر داد .


توالت ایرانی


پس بدانید و آگاه باشید که در واقع توالت فرنگی امروزی، توالت دوران هخامنشی است .

شاید با همین توضیح کوتاه از تاریخچه توالت ، تلاش کنیم نگاهی جدید به حفظ سلامت مفاصل خود داشته باشیم و همچون اجدادمان از مزایای توالت‌های صندلی‌مانند که متاسفانه به جای توالت ایرانی آن را توالت فرنگی می‌نامند، بهره بگیریم.


توالت ایرانی

استفاده از توالت و سرویس‌های بهداشتی از دیرباز در میان تمام فرهنگ‌ها رایج بوده است و مردم هر کشوری با توجه به فرهنگ خاص خود از انواع و اقسام توالت‌ها برای رفع حاجت خود استفاده می‌کرده‌اند!

در ایران، کاسه توالتی که از دیرباز مرسوم و معروف است کاسه توالت ایرانی نامیده می‌شود، که برخی به دلایلی از آن به نام کاسه توالت مغولی یاد می‌کنند!

تحقیقات نشان می‌دهد؛ ثانیه‌های زیادی از عمر افراد در همین توالت‌ها، مستراح‌ها یا سرویس‌های بهداشتی می‌گذرد، بنابراین باید به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر راحتی، دارای عمری طولانی و زیبایی خاصی باشد.

شرکت تولیدی شهرآذین گلچین با داشتن سال‌ها تجربه، همواره در تولید کاسه توالت ایرانی – اسلامی و فرنگی، موفق عمل کرده و سرآمد بوده است. چرا که کاسه توالت‌های ایرانی – اسلامی و فرنگی، تولید شرکت گلچین، با حک شدن لوگوی گلچین بر روی بدنه آن‌ها ضمانتی مادام‌العمر را به مشتری و مصرف‌کننده نوید می‌دهد و به او اطمینان می‌بخشد که مزایای کاسه توالت ایرانی شرکت گلچین بسیار واقعی است و در طول سال‌ها تولید این محصول، همواره رضایت مشتری را در داخل و خارج از کشور، در پی داشته است.

از جمله ویژگی‌ها و مزایای کاسه توالت ایرانی – اسلامی و فرنگی، تولید شرکت گلچین از این قرار است:

1-عدم شکست و آسیب دیدگی در برابر سقوط اجسام و ضربه

2- عدم جرم گرفتن کاسه توالت‌های استنلس استیل

3- عدم نشت آب و عایق‌کاری بهینه

 4- عدم پریدگی و آسیب‌دیدگی لعاب

 5- عدم امکان جاسازی مواد مخدر

 6- مقاومت در برابر کلیه شوینده‌های اسیدی و قلیایی (استفاده از ورق استنلس استیل ضد اسید)

 7- سینک‌های توالت مذکور با توجه به متریال ان‌آنتی باکتریال می‌باشد.

 8- استفاده از سطوح کروی در سینک‌ها که موجب می‌شود سینک‌ها بدون ترشح باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت www.shahrazingolchin.com

علاوه بر آشنایی بیشتر با کاسه توالت ایرانی تولیدی شرکت گلچین با دیگر محصولات شرکت شهرآذین گلچین نیز آشنا شوید.


Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی