صفحه نخست >

تاریخچه توالت ایرانی

هر چیزی داستان و تاریخچه ای دارد و سرویس بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. توالت، مقوله ای مهم در زندگی انفرادی و اجتماعی به شمار می رود و طبق آمارها، هر فرد حداقل ۳ سال از تمام عمرش را در سرویس های بهداشتی سپری می کند.

توالت ایرانی یا توالت مغولی

شاید تا به حال درباره تاریخچه توالت چیزی نشنیده باشید و شما هم مانند بسیاری از مردم لفظ توالت ایرانی و فرنگی را به کار ببرید اما اجداد و نیاکان ما در دوران هخامنشی، در فرهنگ آریایی، بسیار به سلامت مفاصل‌شان اهمیت می‌دادند به صورتی که از نقاشی های به جامانده از ایران باستان مشخص است در زمان هخامنشی، سکوهایی صندلی مانند وجود داشت که برای اجابت مزاج روی آن می‌نشستند و وسط این سکوی سنگی فاضلاب و سیستم تخلیه قرار داشت.

توالت ایرانی

توالت ایرانی فعلی در واقع مربوط به فرهنگ ما نیست و در طول زمان به کشور ما وارد شده است و جایی برای خود باز کرده است.

با وجود کاملا مستند نبودن مغول یا عربی بودن توالت های فعلی ولی این توالت ها را به عنوان توالت مغولی می دانند. بصورتی که بعد از ظهور اسلام و پس از آن حمله ی مغول به ایران ، مغول ها برای دفع ، چاله‌ای می‌کندند و روی آن چاله، می‌نشستند و اجابت مزاج انجام می‌دادند و به این صورت به تدریج نحوه ی نشستن بر سکوها جای خود را به نشستن بر روی زمین تغییر داد .

توالت ایرانی

پس بدانید و آگاه باشید که در واقع توالت فرنگی امروزی، توالت دوران هخامنشی است .

شاید با همین توضیح کوتاه از تاریخچه توالت ، تلاش کنیم نگاهی جدید به حفظ سلامت مفاصل خود داشته باشیم و همچون اجدادمان از مزایای توالت‌های صندلی‌مانند که متاسفانه به جای توالت ایرانی آن را توالت فرنگی می‌نامند، بهره بگیریم.

توالت ایرانی
Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی