language
صفحه نخست >

تاریخچه روشویی

در تمام کشورهای جهان، روشویی‌ها نیز همانند هر وسیله دیگری که توسز بشر مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای تاریخچه و گذشته‌ای می‌باشند که کارشناسان شهرآذین گلچین در این مقاله به توضیح مختصری در خصوص تاریخچه این محصول و نحوه استفاده و همچنین کاربرد مهم آن در سرویس‌های بهداشتی می‌پردازند.

تاریخچه روشویی از گذشته تا کنون

با نگاهی دقیق به تاریخچه روشویی درمی‌یابیم که واژه دست‌شویی به محل شستن دست اشاره دارد که از یک لگن و شیر آبی که بالای آن کار گذاشته می‌شود، تشکیل شده است که معمولا محل قرارگیری آن در کنار کاسه توالت می‌باشد.

البته این روزها برخی از افراد با توجه به سلیقه خود آن را در حمام نیز استفاده می‌کنند.

گاهی نیز دیده می‌شود که این روشویی‌ها در جاهای مختلف ویلاهای موجود در شرایط گوناگون نیز، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ولی در ایران از زمان‌های گذشته، برای پرهیز از گفتن واژه‌های آبریزگاه، مستراح یا توالت به کل مجموعه توالت و محل شستن دست‌ها « دست شویی »گفته می‌شد که بعدها برای نامیدن جایی که در آن تنها دست و رو را می‌شویند از واژه روشویی و برای کل مجموعه آن (حمام، توالت، روشویی) از واژه سرویس بهداشتی استفاده کردند .


سینک روشویی استیل

در تاریخچه روشویی و در ساخت روشویی‌ها با توجه به نوع محیط‌های مورد استفاده از متریال‌های مختلف همچون فلز، استیل، سرامیک ، چینی و ... استفاده می‌شود.

علاوه برآن، روشویی‌ها با توجه به میزان فضای آزاد موجود در محیط در مدل‌های مختلف پایه کوتاه، پایه بلند، کابینت دار تولید می‌شوند .

ویژگی‌های نامبرده در بخش گذشته این مقاله در محصولات تولیدی شرکت شهرآذین گلچین دیده می‌شود.

در این راستا مصرف‌کننده می‌تواند با توجه به نیاز خود و فضای موجود، محصول خود را انتخاب کند.

شرکت شهرآذین گلچین در راستای ساخت سرویس‌های بهداشتی شهری استنلس استیل اقدام به تولید کاسه توالت ایرانی و فرنگی و سینک روشویی از جنس استنلس استیل مطابق با استاندارد اروپایی نموده است.


Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی