language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

آیا تا حالا براتون سوال شده توالت‌ های هواپیما چطور کار می‌کنند؟


در مورد خصوصیات توالت هواپیما چه می‌دانید؟

آیا تا به امروز راجع به توالت هواپیما فکر کرده‌اید؟

بهتر است اطلاعات خود را راجع به توالت هواپیماها بالا ببرید، شاید باعث شود در پروازهای بعدی خود جور دیگری به آن‌ها نگاه کنید.

امیدوارم بتوانیم در این مقاله حقایق جالبی راجع به کاسه توالت‌ها درهواپیما برایتان آشکار سازیم.


تجهیز هواپیما به توالت

آیا می‌دانید قانونی جهت تجهیز هواپیماها به سرویس بهداشتی وجود ندارد!!!

در مورد این که هواپیماهای تجاری حتما باید دستشویی داشته باشند، قانونی وضع نشده است. اداره هوانوردی فدرال (FAA) تقریبا برای هر چیزی الزاماتی تعیین کرده اما در این مورد قانونی وضع نشده است. در سال 2015 با هواپیمایی که به مقصد شیکاگو اقدام به پرواز کرد مواجه شدیم. در حالی که فقط یک دستشویی داشت و آن هم خراب بود. بنابراین، مسافران آن مجبور شدند به مدت دو ساعت و نیم از سرویس بهداشتی استفاده نکنند.


تاریخچه توالت در هواپیما

توالت هواپیماها در گذشته به شکل امروزی آن نبوده بلکه اگر در گذشته به توالت در هواپیما احتیاج می‌شد، از سطل در پوش دار برای این کار استفاده می‌کردند.

این نوع سرویس بهداشتی ابدا ایده خوبی نبود زیرا نگه‌ داشتن ظرفی پر از آب که در طول پرواز و تکان‌های زیاد احتمال ریزش آن می‌رفت و فضایی نامطلوب ایجاد می‌کرد.

به تدریج و با گذشت زمان، هواپیماها مجهز به به توالت‌هایی با تکنولوژی جدید شدند. ایده بعدی استفاده از مایعی آبی رنگ و بو زدا بود. به این صورت که فاضلاب‌ها را در مخزنی در هواپیما منتقل می‌کردند.

از جمله معایب این ایده آن بود که با هر بار استفاده از توالت، مایع تازه‌ای بایستی به گردش درمی‌آمد در این صورت لازم بود هواپیما صدها لیتر از این مایع آبی رنگ را در هر پرواز باخود حمل کند و این امر باعث افزایش مصرف سوخت می‌شد.

مشکل مهم‌تر آن بود که این سیستم گاهی دچار نشتی می‌شد.

در سال 1975 توالت‌های امروزی در هواپیماها اختراع شدند

در سال 1982 برای اولین بار از این توالت ها استفاده شد.

نام دیگر این توالت ها (توالت خلا) نیز می‌باشد چرا که با اتمام کار فرد، خط فاضلابی باز می‌شود و تمام محتویات توالت را با قدرت به بیرون می‌مکید و وارد مخزن بزرگی در عقب هواپیما می‌کرد.

توالت ‌هواپیماها به شدت طرفدار مصرف آب کم هستند

توالت هواپیماها در برابر توالت‌های به ظاهر کم‌مصرف خانگی که در هر بار استفاده حدود ۶ لیتر آب مصرف می‌کنند و هم چنین توالت‌های قدیمی مدارس که حدود ۱۹ لیتر مصرف آب داشته‌اند بسیار کم مصرف هستند. پس باید قدردان فناوری «خلا» باشیم؛ چرا که با استفاده از آن، توالت‌ هواپیماها کمتر از دو لیتر آب مصرف می‌کنند.


( FAA اداره هوانوردی فدرال ) هواپیماها را ملزم به داشتن جا‌سیگاری کرده است.

تعبیه جاسیگاری در هواپیماها به این معنی نیست که سیگار کشیدن در هواپیما مجاز است، بلکه برای آن دسته از افراد بی‌ملاحظه که در هواپیما هم می‌خواهند سیگار بکشند، تعبیه شده است. در کنار هر سطل آشغال نیز مکانی برای سیگار و خاکستر آن وجود دارد، زیرا معمولا زباله‌ها کاغذی و قابل اشتعال‌ هستند؛ بنابراین انداختن سیگار در سطل آشغال بسیار خطرناک است.به نظر شما فاضلاب‌های ایجاد شده حاصل از توالت، در طول سفر چگونه و در چه زمانی تخلیه می‌شوند؟

هنگامی که هواپیما روی زمین فرود می‌آید، مسئول آن پمپی به هواپیما وصل می‌کند و بعد از آن خلا ایجاد کرده و سپس مخزن تخلیه می‌گردد.

اگر کودک شما در سرویس بهداشتی هواپیما گیر کرده باشد چه راه حلی برای بیرون آوردن کودکتان پیشنهاد می‌کنید؟

در انتها این نکته را یادآور می‌شویم که لطفا تنها و تنها در شرایط اضطراری از این روش استفاده کنید. یعنی در این روش برای باز کردن قفل کافی است علامت«دستشویی» را بالا برده و زبانه را به حالت قفل نشده ببرید.شرکت شهرآذین گلچین، افتخار این را دارد که با تولید کاسه توالت فرنگی استیل و کاسه توالت ایرانی استیل آنتی باکتریال، بتواند به هم‌وطنان عزیزمان خدماتی ارائه دهد.

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی