صفحه نخست > اخبار و مقالات >

تا حالا براتون سوال شده توالت های هواپیما چجوری کار میکنند ؟

در مورد خصوصیات توالت هواپیما چه می دانید؟

تا به امروز راجع به توالت هواپیما فکر کرده اید؟

بهتر است اطلاعات خود را راجع به توالت هواپیماها بالا ببرید شاید باعث شود در پروازهای بعدی خود جور دیگری به آن‌ها نگاه کنید.

امیدوارم بتوانیم در این مقاله حقایق جالبی راجع به کاسه توالت ها درهواپیما برایتان آشکار سازیم.

تجهیز هواپیما به توالت

آیا می دانید قانونی جهت تجهیز هواپیماها به سرویس بهداشتی وجود ندارد!!!

در مورد این که هواپیماهای تجاری حتما باید دستشویی داشته باشند، قانونی وضع نشده است.اداره هوانوردی فدرال (FAA) تقریبا برای هر چیزی الزاماتی تعیین کرده اما در این مورد قانونی وضع نشده است.در سال 2015 مواجه شدیم با هواپیمایی که به مقصد شیکاگو اقدام به پرواز کرد در حالی که فقط یک دستشویی داشت و آن هم خراب بود. بنابراین، مسافران آن مجبور شدند به مدت دو ساعت و نیم از سرویس بهداشتی استفاده نکنند.

تاریخچه توالت در هواپیما

توالت هواپیماها در گذشته به شکل امروزی آن نبوده بلکه اگر در گذشته به توالت در هواپیما احتیاج می شد،از سطل در پوش دار برای این کار استفاده می کردند.این نوع سرویس بهداشتی ابدا ایده خوبی نبود زیرا نگه‌ داشتن ظرفی پر از آب که در طول پرواز و تکان‌های زیاد احتمال ریزش آن می‌رفت و فضایی نامطلوب ایجاد می‌کرد.به تدریج و با گذشت زمان هواپیماها مجهز به به توالت هایی با تکنولوژی جدید شدند.ایده بعدی استفاده از مایعی آبی رنگ و بوزدا بود به این صورت که فاضلاب ها را در مخزنی در هواپیما منتقل می کردند.

از جمله معایب این ایده آن بود که با هر بار استفاده از توالت، مایع تازه‌ای بایستی به گردش درمی‌آمد در این صورت لازم بود هواپیما صدها لیتر از این مایع آبی رنگ را در هر پرواز

باخود حمل کند و این امر باعث افزایش مصرف سوخت

می‌شد.مشکل مهم تر آن بود که این سیستم گاهی دچار نشتی می شد.

در سال 1975 توالت های امروزی در هواپیماها اختراع شدند

در سال 1982 برای اولین بار از این توالت ها استفاده شد.نام دیگر این توالت ها (توالت خلا)نیز می باشد چرا که با اتمام کار فرد، خط فاضلابی باز می‌شود و تمام محتویات توالت را با قدرت به بیرون می‌مکید و وارد مخزن بزرگی در عقب هواپیما می‌کرد.

توالت‌هواپیماهابه شدت طرفدار مصرف آب کم هستند.

توالت هواپیماها در برابر توالت‌های به ظاهر کم‌مصرف خانگی که در هر بار استفاده حدود ۶ لیتر آب مصرف می‌کنند و هم چنین توالت‌های قدیمی مدارس که حدود ۱۹ لیتر مصرف آب داشته‌اند بسیار کم مصرف هستند. پس باید قدردان فناوری «خلا» باشیم؛ چراکه با استفاده از آن، توالت‌هواپیماها کمتر از دو لیتر آب مصرف می‌کنند.

FAA(اداره هوانوردی فدرال )هواپیماها را ملزم به داشتن جا‌سیگاری کرده است.

تعبیه جاسیگاری در هواپیماها به این معنی نیست که سیگار کشیدن در هواپیما مجاز است، بلکه برای آن دسته از افراد بی‌ملاحظه که در هواپیما هم می‌خواهند سیگار بکشند تعبیه شده است. در کنار هر سطل آشغال نیز مکانی برای سیگار و خاکستر آن وجود دارد، چراکه معمولا زباله‌ها کاغذی و قابل اشتعال‌ می باشند؛ بنابراین انداختن سیگار در سطل آشغال بسیار خطرناک است.

به نظر شما فاضلاب های ایجاد شده در طول سفر چگونه و در چه زمانی تخلیه می شوند؟

هنگامی که هواپیما روی زمین فرود می آید،مسئول آن پمپی به هواپیما وصل می کند و بعد از آن خلا ایجاد کرده و سپس مخزن تخلیه می گردد.

اگر کودک شما در سرویس بهداشتی گیر کرده باشد چه راه حلی برای بیرون آوردن کودکتان پیشنهاد می کنید؟

در ابتدا این نکته را یادآور می شوم که لطفا تنها و تنها در شرایط اضطراری از این روش استفاده کنید.

برای باز کردن قفل کافی ست علامت«دستشویی» را بالا برده و زبانه را به حالت قفل نشده ببرید.

ÇíÑÇäÑÏ

شرکت شهرآذین گلچین افتخار این را دارد که با تولید کاسه توالت،کاسه توالت استیل وکاسه توالت ایرانی بتواند به هم وطنان عزیزمان خدماتی ارائه دهد.

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی