language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

روش‌های طبیعی برای از بین بردن جرم کاسه توالت کدام است؟!

معمولا از جمله قسمت‌هایی که بیشتر از هر جای در خانه و یا محل کار و ... احتیاج به ضدعفونی و نظافت دارد و معمولا پر از میکروب می‌شود، سرویس بهداشتی است. شوینده‌های زیادی وجود دارد که برای تمیز کردن جرم کاسه توالت به کار برده می‌شود، اما گاهی این شوینده‌ها هم جرم‌های آن را به طور کامل از بین نمی‌برد. در این مواقع معمولا جرم‌ها به رنگ قهوه‌ای و زرد دیده می‌شود که با مواد شوینده هم به خوبی تمیز نمی‌شود! کارشناسان شهرآذین گلچین، روش‌های طبیعی خوبی برای تمیز کردن کاسه توالت به شما پیشنهاد می‌کنند؛جرم کاسه توالت چگونه تشکیل می‌شود؟!

کارشناسان بر این باورند که علت به وجود آمدن جرم در سرویس بهداشتی ، جمع شدن کلسیم و مواد معدنی در آب می‌باشد و دلیل رنگ زرد و قهوه‌ای آن‌ها هم از برخورد این مواد با باکتری و میکروب است. این روزها، با وجود محصولات شوینده و شیمیایی زیاد، پیشنهاد می‌شود برای از بین بردن این نوع لکه‌ها به دلیل حفظ سلامتی خود و همچنین محیط زیست، جهت رفع کامل جرم کاسه توالت از مواد طبیعی استفاده کنید؛موادی که برای رفع جرم کاسه توالت پیشنهاد می‌شود؛

***مخلوط جوش شیرین، آب اکسیژنه و لیمو:


یکی از مواد از بین برنده جرم کاسه توالت ، جوش شیرین می‌باشد. به این معنی که برای از بین بردن جرم‌های دستشویی از مخلوط جوش شیرین به همراه آب اکسیژنه و لیمو استفاده کنید، چرا که این‌ها خاصیت ضدعفونی کننده دارند. برای انجام این کار ابتدا به یک دوم لیوان جوش شیرین به همراه دو قاشق آب اکسیژنه و یک لیمو ترش نیاز است.

در مرحله اول درون ظرفی جوش شیرین را با آبلیمو و آب اکسیژنه مخلوط کنید، به گونه‌ای که از آن خمیر یکدستی حاصل شود. (می‌توان برای نرم‌تر شدن خمیر از آب استفاده کرد.)

سپس در گام بعدی خمیر را روی کاسه توالت ریخته و با برس یا اسفنج تمیز برای پاک شدن جرم کاسه توالت ، آن را در همه سطوح پخش کنید. بعد از مدت 20 دقیقه آن را به خوبی بشویید.
***ترکیب سرکه سفید و جوش


از دیگر محلول‌های طبیعی و پاک کننده جرم کاسه توالت ، سرکه سفید می‌باشد که تقریبا برای از بین بردن جرم‌های سرویس های بهداشتی مناسب است. در واقع با ترکیب سرکه و جوش شیرین می‌توان لکه‌های زرد و بوهای نامطلوب را به طور کامل از بین برد. ابتدا برای این کار به 3 قاشق جوش شیرین و 2 قاشق سرکه سفید نیاز دارید.

درون ظرفی مناسب جوش شیرین را با سرکه مخلوط کرده و کمی ‌پس از فرو افتادن جوش آن، خمیر ضخیمی تشکیل می‌شود. سپس، خمیر را روی برس و یا اسفنج قرار داده و بر قسمت‌هایی که لکه‌های زرد و قهوه‌ای دارند پخش کنید، بعد از 15 دقیقه دستشویی را کامل بشویید.***سرکه سیب و لیمو

در میان مواد طبیعی موجود، سرکه سیب هم مانند محلول شیمیایی، دستشویی را تمیز و ضدعفونی کرده و جرم کاسه توالت را از بین می‌برد. سرکه سیب به دلیل دارا بودن اسیدهای ارگانیک در آن و نیز از ترکیب با اسید لیمو، محلولی ضدعفونی کننده و عالی به وجود می‌آید. برای این کار به یک دوم سرکه سیب و آب یک لیمو احتیاج دارید.

ابتدا ترکیی از سرکه سیب و آب لیمو ترش تهیه کرده، سپس با برس توالت آن را بر روی همه جرم‌های سرویس بهداشتی بریزید. بعد از انجام این کار، ده دقیقه بعد دستشویی را بشویید.

توجه کنید از روش‌های ذکر شده برای از بین بردن جرم کاسه توالت ، هر هفته و یا هر دو هفته یکبار استفاده کنید. چرا که استفاده بیشتر از این مواد ممکن است به لعاب کاسه توالت شما آسیب بزند.


صدای مشاور در شرکت تولیدی شهرآذین گلچین، برای معرفی کاسه توالت های استنلس استیل ضد باکتری و ضد جرم، همواره با شما خواهد بود:

09121268315- 94 - 02188657790

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی