language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

روش ‌های مقایسه و انتخاب کاشی و سرامیک‌

شاخصه‌های مقایسه کیفیت کاشی و سرامیک‌ ؛

در این مقاله سعی شده است روش‌های ساده وعلمی و عملیاتی برای انتخاب مناسب‌تر کاشی و سرامیک‌ در اختیار شما عزیزان قرار گیرد .

شما می‌توانید به راحتی با چند روش ساده کیفیت سرامیک‌ها و کاشی‌های مد نظر خود را تست کنید و از درجه آن‌ها مطلع شوید؛

کیفیت پرس و فشردگی لایه سفالی کاشی و سرامیک‌ :

هر چقدر لایه سفالی پشت سرامیک فشرده‌تر باشد مقاومت آن در برابر ضربه و شکست بیشتر می‌شود و نفوذپذیری آن در برابر عبور آب و مواد محلول در آن کمتر .

روش تست فشردگی و پرس سفالی کاشی و سرامیک‌ :

به راحتی از طریق ریختن یک فنجان قهوه گرم روی لایه سفالی پشت کاشی و سرامیک کاشی انجام می‌گردد بعد از ۳۰ دقیقه در صورتی که نفوذ نکرده و پشت لایه لعابی سایه نیندازند، یعنی فشردگی لایه سفالی خوب است در صورت دادن سایه در پشت لعاب نشان دهنده کیفیت پایین و فشردگی کم لایه سفالی است.


کیفیت لعاب کاشی و سرامیک‌ :

برای اندازه‌گیری کیفیت لعاب کافیست یک کلید را روی لعاب کشیده، نباید خط و خشی روی لعاب بیندازد.

ترکیب رنگ لعاب نباید دارای دویدگی رنگ و یا در هم آمیختگی باشد .

هیچ‌گونه موج، اعوجاج، لک و دانه پریدگی یا اضافی نباید روی سطح سرامیک وجود داشته باشد.

یکنواختی سطح لایه لعاب جزء ارزش‌های آن محسوب می‌شود.

یکنواختی سطح کاشی و سرامیک‌ و عدم داشتن تاپ در سطح آن ابعاد کاشی و سرامیک‌ :

برای اندازه‌گیری آن کافیست دو عدد سرامیک و کاشی را از قسمت لعابی روی هم قرار داده، نباید لقی و انحنایی داشته باشد. می‌توان کاشی و سرامیک را روی سطح صاف، مانند شیشه نیز قرار داد و آن را چک کرد هیچگونه دویدگی در سطح آن نباید موجود باشد.


لبه‌های پیرامون کاشی و سرامیک‌ :

لبه‌های کناری کاشی و سرامیک‌ باید کاملاً تیز و صاف باشد. برای چک کردن آن کافی است چهار سرامیک را از پهلو کنار هم قرار دهید باید تنها یک خط باریک کشیده شود و کاملاً به هم بچسبند و با جابجای این چهار کاشی یا سرامیک ابعاد و زوایای مختلف کاشی‌ها بررسی نمایید.

ابعاد کاشی و سرامیک‌ :

ابعاد سرامیک و کاشی‌ها باید دقیقاً هم اندازه و هم سایز هم باشد.

هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر نداشته باشد.

در ضمن هر چه ابعاد بزرگتر باشد نشان دهنده این است که از تکنولوژی تولید بالاتری در تولید آن استفاده شده که معمولاً هم از نظر قیمتی بالاتر خواهند بود و هم از نظر کیفیتی، کیفیت بهتری را دارا هستند.

ابعاد سرامیک‌هایی که برای کف سرویس‌های بهداشتی و یا حمام‌ها استفاده می‌شود معمولاً ۲۰ در ۲۰ و یا ۲۵ در ۲۵ و یا ۳۰ در ۳۰ سانتیمترخواهند بود.

و از ابعاد بزرگتری برای کف سرویس‌ها استفاده نمی‌شود این امر به این دلیل است که شیب بندی بهتری بتوانند توسط آنها اجرا شود و جلوی سر خوردن افراد را نیز بگیرد ... برای سالن‌ها و اتاق‌های خواب و پذیرایی از ابعاد سرامیک‌های بزرگ استفاده می‌شود، که معمولاً جذاب‌تر و نمای بهتری را در پی دارد...

کارشناسان شرکت تولیدی شهرآذین با سابقه طولانی در خصوص تولید تجهیزات سرویس‌های بهداشتی مانند کاسه توالت ایرانی و فرنگی استنلس استیل و... در مبحث هتلینگ مراکز گردشگری، بیمارستانی، هتل‌ها و ... هم می‌توانند خدمت‌رسانی کنند.


Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی