صفحه نخست >

کدام بهتر است؟! توالت ایرانی یا توالت فرنگی ؟!!

تحقیقات کارشناسان شهرآذین گلچین نشان دهنده آن می باشدکه اجداد و نياکان ما در دوران هخامنشی، در فرهنگ آريايی، به سلامت مفاصل خود بسيار اهميت می‌دادند. در زمان هخامنشی، سکوهايی صندلی مانند وجود داشت و برای اجابت مزاج روی آن مي‌نشستند و در وسط اين سکوی سنگی فاضلاب و سيستم تخليه وجود داشته است. اين توالتی که ما این روزها به نام توالت ایرانی مي‌شناسيم، در واقع به توالت شرقی یا توالت چينی مشهور می باشد.گفته می‌شود در همان روزگار، هنگامي که مغول‌ها به ايران حمله کردند برای دفع، چاله‌ای می‌کندند و روی آن چاله، می نشستند و اجابت مزاج انجام می‌دادند! حال چرا ما اين شيوه غلط و بسيار غيربهداشتی را بر شيوه دوستدار سلامت و اصيل فرهنگي خود ترجيح داده ایم جاي تعجب دارد. خصوصا اينکه امروزه آن سکوی سنگی، به توالت‌هايی از جنس سراميک (گذشته از محصولات منحصر به فرد و بی‌نظیر شرکت شهرآذین گلچین که از جنس[(bold)| استیل ]و بسیار مداوم هستند) و با طرح‌های زيبا تبديل شده و در هتل‌ها و فرودگاه‌ها می‌بينيد پوشش‌های يک‌بار مصرف روی دهانه توالت وجود دارد که پس از هر بار استفاده، برای نفر بعدی کاملا بهداشتی و استريل است.

مزایای توالت فرنگی

شايد همین موضوع ما را بر آن دارد که نگاهی جديد به حفظ سلامت مفاصل خود داشته باشيم و همچون اجدادمان از مزايای توالت‌های صندلی مانند که متاسفانه به جای توالت ايرانی آن را توالت فرنگی می‌نامند، بهره بگيريم. کارشناسان شهرآذین معتقدند هنگام دستشويي رفتن فشاري که به زانوها و ستون فقرات در اين حالت وارد می‌شود، مي‌تواند موجب افزودن دردها شود. حتي برای کسانی که هيچ مشکلی از بابت ستون فقرات و ديسک‌های مهره‌ای ندارند و مبتلا به کمردرد و پادرد نيستند هم ،استفاده از توالت‌ های فرنگی توصیه می‌شود. چون استفاده از توالت‌های شرقی در درازمدت موجب آسیب‌های جدی به این نقاط از بدن است.

توالت فرنگی استیل

معایب توالت فرنگی

البته برخی افراد، علت امتناع خود را برای استفاده از توالت فرنگی ، آلودگی آن و غيربهداشتی بودن آن می‌دانند که دلیلی کاملا غیرمنطقی است. چرا که اين توالت ها در مقايسه با توالت هایی که امروزه از آن ها استفاده می‌شود، بهداشتی‌تر است و در ضمن توالت فرنگی وقتی در خانه وجود دارد و افراد خانواده از آن استفاده می‌کنند بدون تردید به دلیل رعايت بهداشت فردی ،هر کدام از افراد عاری از مشکلات قابل انتقال از طريق پوست خواهند بود. چرا که فقط کافی است تنها با فشار دادن دکمه‌ای که مايع ضدعفونی را در فضای توالت به گردش درمی‌آورد، پس از هر بار استفاده آن را ضدعفونی کرد.

توالت فرنگی استیل

مزایای توالت ایرانی

کارشناسان شهرآذین بر این باورند که بهترین حالت در خانه‌های شخصی وجود و استفاده همزمان از توالت‌های فرنگی و توالت‌های شرقی است. با توجه به اینکه افرادی که دچار تکرر ادرار و دیگر مشکلات گوارشی شده‌اند و یا افراد مسنی که از آسیب دیدگی مفاصل زانو به دلیل نشستن دائمی به صورت چهار زانو یا دو زانو رنج می‌برند، ممکن است وقت زیادی را به خاطر مشکلات ناشی از کهولت سن، در دستشویی سپری کنند، تداوم این حرکت می‌تواند سلامتی مفاصل زانو و مچ پای آن‌ها را بیشتر مورد تهدید کند. بنابراین در مواقعی که وضعیت دفع، به هر دلیلی در بدنتان عادی نیست استفاده از توالت‌های فرنگی یا صندلی مانند آریایی! کاملا ضروری به نظر می‌رسد. در این مواقع بهتر است برای جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی، از استفاده مداوم از توالت‌های شرقی خودداری شود.

بنا بر آنچه گفته شد، شرکت شهرآذین با محصولات بی‌نظیری که در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد تصمیم‌گیری وقدرت انتخاب را نیز به آنها می‌سپارد.

کاسه توالت هاي ايراني

98/04/14

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی