language
صفحه نخست >

کدام بهتر است؟! توالت ایرانی یا توالت فرنگی ؟!!

تحقیقات کارشناسان شهرآذین گلچین نشان دهنده آن است که اجداد و نياکان ما در دوران هخامنشی، در فرهنگ آريايی، به سلامت مفاصل خود بسيار اهميت می‌دادند.

در زمان هخامنشی، سکوهايی صندلی مانند وجود داشت و برای اجابت مزاج روی آن مي‌نشستند (بعضی از آن‌ها هم شبیه توالت فرنگی بود) و در وسط اين سکوی سنگی، فاضلاب و سيستم تخليه وجود داشته است.

اين سکوی سنگی که ما این روزها به نام توالت ایرانی مي‌شناسيم! در واقع به توالت شرقی یا توالت چينی مشهور نیز می‌باشد.

گفته می‌شود در همان روزگار، هنگامي که مغول‌ها به ايران حمله کردند برای اجابت مزاج، چاله‌ای می‌کندند و روی آن چاله، می‌نشستند و عمل دفع می‌دادند!

حال چرا ما اين شيوه غلط و بسيار غير بهداشتی را بر شيوه دوستدار سلامت و اصيل فرهنگي خود ترجيح داده‌ایم جاي تعجب دارد!

خصوصا اينکه امروزه آن سکوی سنگی، به توالت‌هايی از جنس سراميک هستند و نگهداری از آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود و معمولا به دلیل دوام پایین از عمر کوتاهی برخوردار هستند.

پیشنهاد کارشناسان این است که اگر کسی به استفاده از توالت فرنگی تمایل نداشته و قرار است از کاسه توالت ایرانی استفاده کند، از جنسی مرغوب و کاملا بهداشتی باشد.

مانند محصولات شرکت شهرآذین که حتی کاسه توالت های ایرانی آن، از جنس استنلس استیل، بسیار مداوم و آنتی باکتریال هستند و با طرح‌های زيبا و منحصر به فرد، در خانه‌ها و حتی هتل‌ها و فرودگاه‌ها دیده می‌شوند.

در این کاسه توالت های ایرانی پوشش‌های يک‌بار مصرف روی دهانه توالت وجود دارد که پس از هر بار استفاده، برای نفر بعدی کاملا بهداشتی و استريل است.


مزایای استفاده از توالت فرنگی

شايد همین موضوع ما را بر آن دارد که نگاهی جديد به حفظ سلامت مفاصل خود داشته باشيم و همچون اجدادمان از مزايای توالت‌های صندلی مانند که متاسفانه به جای توالت ايرانی آن را توالت فرنگی می‌نامند، بهره بگيريم.

کارشناسان شهرآذین معتقدند هنگام دستشويي رفتن فشاري که به زانوها و ستون فقرات در اين حالت وارد می‌شود، مي‌تواند موجب افزودن دردها شود.

حتي برای کسانی که هيچ مشکلی از بابت ستون فقرات و ديسک‌های مهره‌ای ندارند و مبتلا به کمردرد و پادرد نيستند هم ،استفاده از توالت‌ های فرنگی توصیه می‌شود.

چون استفاده از توالت‌های شرقی در درازمدت موجب آسیب‌های جدی به این نقاط از بدن است.


معایب استفاده از توالت فرنگی

البته برخی افراد، دلیل عدم استفاده از توالت فرنگی، آلودگی آن و غيربهداشتی بودن آن می‌دانند که این دلیل کاملا غیرمنطقی و غیر اصولی به نظر می‌رسد.

چرا که اين توالت‌ها در مقايسه با توالت‌هایی که امروزه از آن‌ها استفاده می‌شود، بهداشتی‌تر است (مخصوصا کاسه توالت های فرنگی تولید شده توسط شرکت شهرآذین گلچین که از جنس استنلس استیل هستند) و در ضمن توالت فرنگی وقتی در خانه توسط اهالی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد، بدون تردید همه در تلاشند تا با نکات رعایت بهداشتی خود را از ابتلا به بیماری‌ها محفوظ داشته و شرایط مساعدی برای نفر بعدی آماده کنند.

در این حالت فقط کافی است تنها با فشار دادن دکمه‌ای که مايع ضدعفونی را در فضای توالت به گردش درمی‌آورد، پس از هر بار استفاده آن را ضدعفونی کرده و به بهداشتی بودن ان ایمان داشت.


مزایای استفاده از توالت ایرانی

کارشناسان شهرآذین بر این باورند که بهترین حالت در خانه‌های شخصی وجود و استفاده همزمان از کاسه توالت‌ فرنگی وکاسه توالت‌ شرقی یا ایرانی است.

با توجه به اینکه افرادی که دچار تکرر ادرار و دیگر مشکلات گوارشی شده‌اند و یا افراد مسنی که از آسیب دیدگی مفاصل زانو به دلیل نشستن دائمی به صورت چهار زانو یا دو زانو رنج می‌برند، ممکن است وقت زیادی را به خاطر مشکلات ناشی از کهولت سن، در دستشویی سپری کنند، تداوم استفاده از توالت های ایرانی می‌تواند سلامتی مفاصل زانو و مچ پای آن‌ها را بیشتر مورد تهدید کند.
بنابراین در مواقعی که وضعیت دفع، به هر دلیلی در بدنتان عادی نیست استفاده از توالت‌ های فرنگی یا صندلی مانند آریایی! کاملا ضروری به نظر می‌رسد. در این مواقع بهتر است برای جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی، از استفاده مداوم از توالت‌های شرقی یا ایرانی خودداری شود.

بنا بر آنچه گفته شد، شرکت شهرآذین با محصولات بی‌نظیری که همه آن‌ها تحت نظر کارشناسان و متخصصان طراحی و ساخته شده و همچنین از جنس استنلس استیل می‌باشد، انتخاب محصول را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.


98/04/14

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی