صفحه نخست > اخبار و مقالات >

نورپردازی سرویس بهداشتی واستانداردهای آناغلب ما تصور می‌كنیم كه نورپردازی سرویس بهداشتی جزء فضاهای كم اهمیت می باشد و برای طراحی آن وقت و هزینه صرف نمی‌كنیم.

در حالیکه سرویس‌های بهداشتی در گروه مکان‌های مهم خانه قرار گرفته و از اهمیت خاصی برخوردارند.

چرا که با نادیده گرفتن اهمیت استفاده از کاسه توالت ایرانی و کاسه توالت فرنگی آنتی باکتریال، در این اماکن و در نتیجه تجمع حشرات موذی، موجبات بیماری‌های عفونی مختلف فراهم می‌شود.

بنابراین، نورپردازی در حمام و توالت، (حتی در صورت عدم استفاده از کاسه توالت‌های آنتی باکتریال) باعث می‌شود كه با دید بهتر و روشنایی کافی، شما نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید و احساس آرامش کنید.

نور كم در حمام باعث می‌شود كار كردن شما دشوار شود، معمولا بالای آینه را روشن می‌كنند كه این امر موجب می‌شود كه نور در سقف منعكس شود و هنگامی كه در آینه نگاه می‌كنید، پیشانیتان پرنور شود و زیر بینی، چانه و چشمانتان سیاه بیافتد.

این روشنایی برای ریش تراشیدن و آرایش كردن مناسب نیست.

این در حالی است كه افراد باید هنگام نگاه کردن به تصویر خودشان، بهترین حالت را ببینند.

به همین دلیل در هنگام نورپردازی باید در اطراف آینه لامپ قرار گیرد و یا اینکه درست لامپ بالای آینه، روی دیوار نصب شود و نه در سقف بالای آینه!


درب سرویس بهداشتی:

در هنگام تعبیه درب سرویس بهداشتی یا جایگاه آن در فضای خانه، در زمان نورپردازی اصولأ باید دستشویی با در ورودی خانه ارتباط مستقیم داشته و با فضاهای دیگر خانه ارتباط غیر مستقیم داشته باشد. یعنی به گونه‌ای به در ورودی خانه نزدیک باشد.


درب سرویس بهداشتی علاوه بر مقاوم بودن در برابر آب و ضدآب بودن، باید عایق صدا نیز باشد. همچنین برای رنگ آمیزی این درها و جهت مقاوم بودن در دستشویی از رنگ‌های ضدآب استفاده شود. (تا در برابر رطوبت رنگ ورنیاید)

کف سرویس بهداشتی:

كف سرویس بهداشتی نیز از همیت خاصی برخوردار است. شیب كف از نكات مهم و ضروری می‌باشد. شیب باید به سمت توالت ایرانی یا كفشوی دستشویی باشد و حداقل درز ممكن را در نظر بگیریم تا هم آلودگی كمتری حاصل شود و هم از رسوب آب جلوگیری شود.

کارشناسان شرکت گلچین بر این باورند که با در نظر گرفتن همه موارد، می‌توان در سرویس بهداشتی از نورپردازی مناسبی استفاده کرد تا به استانداردهای علمی و جهانی نزدیک باشد.


Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی