language
صفحه نخست >

نکاتی درباره استفاده از توالت فرنگی و ایرانی

در همه سرویس های بهداشتی عمومی و یا خصوصی (در منزل)، معمولا از دو نوع توالت استفاده می‌شود؛ کاسه توالت های ایرانی و فرنگی.

کارشناسان شهرآذین گلچین بر این باورند که در این مورد توصیه می‌شود؛ از کاسه توالت های تولیدی این شرکت که از جنس استنلس استیل و آنتی باکتریال هستند استفاده شود.

چرا که نوع طراحی این محصولات به گونه‌ای است که علاوه بر عدم جرم‌گیری، به گونه‌ای سلامت فیزیکی فرد را هم تضمین می‌کند.

اما آنچه مهم به نظر می‌رسد این است که در زمان استفاده از توالت فرنگی و ایرانی اصول و قوانینی رعایت شود تا خطری فرد را تهدید نکند؛


١- اگر از توالت فرنگی استفاده می‌کنید حتما ابتدا درب توالت فرنگی را گذاشته بعد سیفون را بکشید تا بخارات و سموم آن خارج نشده و وارد حلق یا بینی شما نشود.

٢- به خانم‌های باردار توصیه می‌شود در این دوران، برای حفظ سلامت ستون مهره‌ها و پیشگیری از کمر درد ترجیحا از توالت ایرانی استفاده نکنند.
٣- در هنگام استفاده از توالت فرنگی و ایرانی به وضعیت صحیح نشستن دقت داشته باشید.
٤-توالت فرنگی و محل نشستن را به صورت مرتب، تمیز کنید و حتما به نوع شوینده هم توجه کنید تا خطر ابتلا به التهاب‌های پوستی اطراف باسن و ران را به حداقل برسانید.
٥-بهتر است در هنگام استفاده از توالت های فرنگی در مکان‌های عمومی، از دستمال کاغذی مخصوص نشیمنگاه (پدهای مخصوص تمیزی توالت فرنگی) استفاده شود.

6-در صورت امکان، سعی کنید حوله و مسواک را در داخل سرویس های بهداشتی قرار ندهید، چرا که در این صورت مورد تهدید بخارات سمی قرار می‌گیرند.

کارشناسان گلچین معتقدند که بهترین حالت این است که هم زمان هر دو توالت را در خانه داشته باشیم که اگر فردی دچار تکرر ادرار یا کهولت سن یا آسیب مفاصل زانو است، بتواند از توالت فرنگی استفاده کند. به این معنی که شرایط استفاده از توالت فرنگی و ایرانی برای افراد در هر شرایطی، فراهم باشد.

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی