language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

همایش محراب آفرینان

خلاصه خبر

اولین همایش خیرین نمازخانه‌ساز به بهانه موفقیت جامعه خیرین در توسعه نمازخانه‌ها و مجموعه خدمات رفاهی کل کشور برگزار شد. در این راستا خبرنگار ما به نقل از گروه فرهنگی مشرق نوشت؛ صبح روز، سه‌شنبه 26 خرداد سالن فردی حوزه هنری میزبان نشست خبری اولین همایش خیرین مسجد ساز با عنوان همایش محراب‌ آفرینان بود که این نشست با سخنرانی امیررضا هادی، دبیر این همایش و عضو هیات مدیره این بنیاد خیریه، همراه بود. این همایش به بررسی راه‌حل‌هایی برای برون رفت از وضعیت امروزی نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی پرداخت.

متن خبر

دبیر همایش محراب آفرینان در ابتدای این نشست گفت: «در فرهنگ جامعه ما ایرانی‌ها، ورود به ماه مبارک رمضان ورود به ماه عبادت و تسلیم در برابر پروردگار است به همین خاطر ما نیز همایش خودمان را در ماهی که در آن اولین محراب آفرین، یعنی حضرت علی (ع) به شهادت رسیده‌اند برگزار کرده‌ایم.»

وی افزود: «همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند فرهنگ نماز یعنی فرهنگ پاک بودن، فرهنگ نظافت، فرهنگ عبادت، فرهنگ آراستگی و محراب جایی است که همه این خوبی‌ها در آن تجمیع شده است پس ما نیز روی همین اصل بر روی ساخت محراب و نمازخانه‌های شهری تمرکز کرده‌ایم.»

هادی در مراسم همایش محراب آفرینان ادامه داد: «کشور ما مدعی رهبری جامعه مسلمانان جهان است ولی فضاهای شهری ما ربطی به اسلام ندارد. تنها کاری که شهرداری‌ها می‌کنند استفاده از رنگ آبی فیروزه‌ای برای شهرهاست تا به اصطلاح شهرها را به سمت اسلام ببریم و این دم دستی‌ترین استفاده از این فضاست در صورتی که شهرهای ما به نمازخانه‌های زیبا و مطبوع نیاز دارند و در کنار این نمازخانه‌ها نیاز به دستشویی ‌ لازم است.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «ما به دنبال این هستیم که این معضل انسانی و الهی را حل کنیم و در این راه، سرویس بهداشتی‌ها اولویت اول ما هستند. ما به دور از همه شائبه‌های سیاسی، جناحی، حزبی و تبلیغاتی طراحی یک خیریه را انجام دادیم که به مانند بیشتر خیریه‌ها دستش جلوی خیرین دراز نباشد. بله به ثروت‌آفرینی هم توجه داشته باشید. ما یک سری کانتینر خاص شامل نمازخانه‌ی 6 نفره، سرویس بهداشتی 4 نفره، یک عابر بانک،‌ یک فروشگاه و یک فست‌فود طراحی کردیم که ضمن رفع معضل کمبود فضای نمازخانه‌ شهر برای خیریه نیز درآمدزا باشد و درآمدهای این فروشگاه‌ها به صندوق خیریه باز می‌گردد تا باز هم این پول را به چرخه خیریه بازگردانیم. در کنار این ثروت‌آفرینی ما برای هر دستگاه بین 6 تا 10 موقعیت شغلی ایجاد می‌کنیم که قصد داریم این موقعیت را در اختیار زنان بدسرپرست یا زنان سرپرست خانوار قرار دهیم.»


وی درمورد عدم حضور مدیر امور نمازخانه‌های وزارت ارشاد و ستاد اقامه نماز در برنامه‌شان توضیح داد و گفت: «ما از مدیر ستاد اقامه نماز خواستیم که در این برنامه حضور پیدا کنند ولی ایشان به خاطر حضور در یک مسابقه فوتبال پایشان شکسته بود و نتوانست حضور پیدا کنند ولی حمایت ایشان شامل حال ما گردیده است.»


وی از حمایت «ابوحیدر»، رئیس ایرلاین عراق برای خرید چند دستگاه از این مجتمع‌ها برای مسیر پیاده‌روی مراسم اربعین و نیز هشت دستگاه برای مسیر زائرین امام رضا (ع) توسط یک نیکوکار خریداری شده که به زودی نصب خواهند شد،اطلاع داد. در گام اول رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان توسط خیرین برای این منظور هبه شده است.

امیر رضا هادی در همایش محراب آفرینان افزود: «با توجه به اینکه کشور ما، کشوری اسلامی است در نتیجه مردم و گردشگران برای پیدا کردن وضوخانه و نمازخانه نباید با مشکلی مواجه باشند به همین دلیل این مجمع، فعال شده است تا از ظرفیت خیرین برای برطرف کردن این مشکل، کمک بگیرد. در حال حاضر استان‌های توریست‌پذیر از این طرح استقبال کرده‌اند به گونه‌ای که امکانات و تجهیزات سرویس‌های بهداشتی‌، نمازخانه‌ها و فروشگاه‌ها به صورت سیار، ساخته می‌شوند و سپس در زمین‌هایی که توسط شهرداری‌ها تأمین می‌شود جانمایی شده و قرار می‌گیرند.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر در شهر تهران با همکاری شهرداری، ۱۵۰ سرویس بهداشتی در نقاط پرتردد نصب شده است .شهرهای قزوین و دماوند نیز برای راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی و نمارخانه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.»

دبیر همایش محراب‌ آفرینان تأکید کرد: «وظیفه ساخت بین‌راهی‌ها بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و ما نیز همسو با این دستگاه‌های مرتبط عمل می‌کنیم. خدمات رسانی در این مراکزی که توسط خیرین راه‌اندازی می‌شود به صورت شبانه‌روزی است.»هادی تصریح کرد: «به منظور معرفی این اقدام همایشی نیز عصر امروز در موزه آب تهران برگزار خواهد شد و جمعی از مقامات، سازمان‌های مربوط به تبلیغات اسلامی و اقامه نماز نیز حضور پیدا می‌کنند.»

وی افزود: «این طرح با استفاده از استانداردهای تمام سرویس‌های بهداشتی و مبلمان شهری که در دنیا ایجاد شده است، اجرا می‌شود. سه سال روی آن کار شد و برای نصب آن فراخوان دادیم نتیجه این شد که سرویس‌های بهداشتی چهار چشمه‌ای ایجاد شود. طراحی آن به صورتی است که محلی برای ساخت المان و یاز جاسازی مواد نباشد بالابودن ضریب عایق نیز از مزایای این طرح بود. همچنین از نور محیط نیز برای روشنایی در روز استفاده می‌شود و قابلیت انتقال به هر مکانی را دارد چرا که توسعه شهرها این روزها به سرعت انجام می‌شود و ممکن است که این سازه‌ها احتیاج به تغییر مکان داشته باشند. در تمام سرویس‌های بهداشتی از وسایل و سیستم‌هایی استفاده شده که امکان سرقت آن‌ها به صفر برسد، این سازه‌ها از جنس شیشه و کامپوزیت ساخته شده‌اند.»

هادی در ادمه تصریح کرد: «پولی بابت این سرویس‌ها و جانمایی‌ها از شهرداری گرفته نمی‌شود این کار هبه خیرین به زیرساخت‌های شهرهای ایران است. شهرداری‌ها در حقیقت زمینی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ متر را برای این موضوع به مردم اختصاص داده‌اند.»

شرکت شهرآذین گلچین ضمن تشکر از خیرین نمازخانه ساز آمادگی خود را برای ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی طبق استاندارد بین المللی اعلام می‌دارد.

مجتمع خدمات رفاهی شهرآذین گلچین با هدف ایجاد اشتغال وخدمات رسانی با کیفیتی متفاوت و سرمایه کاملا خصوصی، به امید آنکه بتوانیم در پیشبرد اقتصاد کشور عزیزمان سهمی هر چند ناچیز داشته باشیم پایه‌گذاری گردیده است.

این مجموعه خدمات رفاهی و سرویس‌های بهداشتی بین شهرداری قزوین و شرکت شهرآذین گلچین منعقد گردیده است، آماده بهره‌برداری و در حال احداث می‌باشد.

فاز اول : مشتمل برموارد ذیل که آماده بهره برداری می‌باشد:

1-سرویس های بهداشتی تمام استنلس استیل (خانم ها و آقایان و معلولین محترم)

2-مرکز فروشگاهی جهت ارائه خدمات رفاهی و گردشگری

اهداف ما:

ایجاد مجموعه کاملا منظم و مناسب سلیقه ایرانی که بتواند یک خاطره خوب برای مراجعین محترم به همراه داشته باشد.

ایجاد سازه های مدرن و مناسب با در نظر گرفتن معماری محلی و چشم انداز مناسب برای مسافران که از کنار این مجتمع تردد می‌نمایند.

مجتمع خدماتی رفاهی شهرآذین گلچین مفتخر است که با دارا بودن فضای تبلیغات مناسب بر روی مجموعه فوق ،جهت درج آگهی در خدمت شرکت های معتبر قرار گیرد.

عقد قراردادهای BOT

عقد قراردادهای BOT با شهرداری‌ها جهت احداث سرویس بهداشتی، نمازخانه، مراکز خدمات رفاهی و گردشگری عقد قرارداد با شهرداری های قزوین، دماوند و ...

منبع خبر

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی