language
صفحه نخست > اخبار و مقالات >

30 نکته عجیب اما واقعی در مورد توالت !

استفاده از سرویس بهداشتی در همه دنیا امری جدا نشدنی از زندگی همه مردم است. هر چند فراوانی سرویس بهداشتی و توالت در سراسر جهان یکسان نیست، اما به جرات می‌توان گفت بسیاری از مردم سرویس بهداشتی دارند. حال اگر بدانیم در مورد همین موضوع مهم که به نوعی یک نیاز است، حقایق و ناگفته‌هایی وجود دارد، حتما برایمان جالب و عجیب خواهد بود.

کارشناسان شرکت تولیدی شهرآذین با بررسی و تحقیقی که داشته‌اند برخی از این رازهای عجیب را برای شما نیز بیان می‌کنند؛

1-در کشور افغانستان، تعداد تلویزیون‌ها از تعداد توالت‌ها بیشتر است. جالب توجه است که ، 90 درصد از مردم افغانستان تلویزیون دارند، درحالی که تنها 7 درصد از سیفون استفاده می‌کنند!2-آیا می‌دانید که درهر بار استفاده از سیفون تا 26 لیتر آب ریخته می‌شود.۳- زمانی که مجبورید از توالت عمومی استفاده کنید، با در نظر گرفتن اینکه همیشه توالت های ردیف اول کمتر استفاده می شوند، می توانید تمیزترین آنها را بیابید.4-سازمان جهانی توالت ، در تاریخ 19 نوامبرسال 2001 تاسیس شد و این روز را روز جهانی توالت نام‌گذاری کردند.
5-محتاط باشید، اتفاقات ناخوشایندی در سرویس‌های بهداشتی رخ می‌دهد. سالانه 40،000 آمریکایی در توالت‌ها زخمی ‌می‌شوند.6-هیچ کس نمی‌تواند از نیاز طبیعی خودش اجتناب کند. تقریبا 2500 بار در سال یا بیشتر به توالت می‌رویم .7-اعتقاد بر این است که آرتور گیبلین مخترع اولین سیفون می‌باشد.8-طبق اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سازمان جهانی توالت ، 1 میلیارد نفر در جهان در فضای باز مدفوع می‌کنند!!9-تحقیقات نشان می‌دهد هر چقدر که امکانات گوشی هوشمند شما بالاتر و بیشتر باشد، زمان طولانی‌تری را در توالت سپری می‌کنید.10- دستمال توالت در قرن ششم و در چین اختراع شد.11-چینی‌ها برای سگ‌ها نیز توالت عمومی ‌ساخته‌اند.12-میکروب‌ها از یک سیفون تا 6 پا جلوتر می‌توانند حرکت کنند. هر بار که توالت را سیفون می‌کشید میکروب‌ها تنفس می‌کنند و می‌توانند موجب عفونت شوند. بنابراین، پس از آبکشی توالت سریعا محل را ترک کنید.13-در اصل، توالت به معنای عمل «شستشو ، لباس پوشیدن و آماده کردن شخص» می‌باشد. و کلمه‌ای فرانسوی است.14-ممکن است از شنیدن این خبر تعجب کنید؛ تقریبا 20 درصد مردم پس از توالت دست خود را نمی‌شویند! و از میان افرادی که می‌شویند نیز فقط 30 درصد از صابون استفاده می‌کنند!15-بیش از 7 میلیون نفر در امریکا معترف بودند که تلفن همراه خود را در کاسه توالت انداخته‌اند. آیا این می‌تواند دلیل محکمی برای نبردن تلفن همراه به توالت باشد؟

16-شگفت‌آور است که موضوع 70 درصد مشاجرات زوج‌های انگلیسی را دستشویی تشکیل می‌دهد!!17-به طور متوسط یک نوزاد تا پیش از اینکه بتواند دستشویی رفتن را یاد بگیرد 10،000 بار پوشک خود را کثیف می‌کند!18-به طورمتوسط، تخته برش آشپزخانه 200 درصد باکتری بیشتری به نسبت یک صندلی توالت دارد!19-تلفن همراه 18برابر باکتری بیشتری نسبت به دسته‌های توالت دارد.20-اگر ادرار تخلیه نشود ممکن است در معرض بیماری‌های کلیوی و مثانه‌ای قرار بگیرید. پس فقط به این دلیل که توالت‌های عمومی‌ تمیز نیستند ادرار را سرکوب نکنید!21-برای از بین بردن میکروب‌ها، شستن دست‌ها به مدت حدودا 15- 20 ثانیه توصیه می‌شود. با این حال فقط 5 درصد مردم زمانی که صرف این کار می‌کنند بیش از 15 ثانیه است.22-وجود اوره ، این ماده کلیدی در ادرار شما موجب از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود.23-ناسا اخیرا روی پروژه توالت مکانیکی 23.44 میلیون دلاری سرمایه‌گذاری کرده که می‌تواند در ایستگاه‌های بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرد.24-نشستن طولانی مدت روی صندلی می‌تواند منجر به هموروئید شود.25-اولین فاضلاب زیر زمینی در رم و به دست اتروسکان‌ها ساخته شد.26-اگر می‌خواهید پرهزینه‌ترین توالت جهان را ببینید احتمالا باید از فضا بازدید کنید! در ایستگاه فضایی توالتی به ارزش 19 میلیون دلار وجود دارد.27-اولین خوشبو کننده‌های توالت انار و گل میخک بودند.28-حدود ۲۴۰ میلیون سال از قدمت قدیمی ترین توالت عمومی جهان می گذرد!29-به گزارش NIH ، حدود چهار میلیون امریکایی از یبوست رنج می‌برند.30- شرکت اسکات اولین شرکتی بود که کاغذ توالت رولی را در سال 1890 به بازار عرضه کرد.
کارشناسان شرکت تولیدی شهرآذین گلچین آماده هرگونه مشاوره در خصوص تهیه، خرید و نصب انواع کاسه توالت‌های ایرانی و فرنگی از جنس استنلس استیل می‌باشند؛ 09121268315 -02188657790

Copyright © 2014 shahrazingolchin.com All rights reserved
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی